Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Roboty, roboty ...

Jak byłem mały chciałem mieć robota. To też zadecydowało o moim profilu studiów, Automatyka i Robotyka, niestety z robotów to było tam niewiele. Niemniej trochę wiedzy o takich elementach jak generacja robotów, punkty swobody itp zostało w mojej głowie. No i symaptia go Gwiezdnych wojen, gdzie roboty to esencja świata.

large 1 A tak na marginesie, nazwa Droidy, która jest stosowana w filmach i ksiązkach Gwiezdnych wojen, jest zastrzeżona przez Lucasa. Można jej używać tylko w odniesieniu do robotów z Gwiezdnych wojen. Nieźle. Wkażdym razie zawsze jak widzę jakiegoś robota to mam ochotę się im pobawić. No i oczywiście ceszę się gdy widzę jakiś mechaniczny konstrukt realizujący zaprogramowane przez człowieka funkcje.

Ostatnio w sieci natknąłem się na filmik, który od razu przypomniał mi Gwiezdne Wrota i nanoboty. Podobnie skonstruowane, podobnie się poruszające. Pytanie, czy ludzie konstruujący roboty nie zastanawiają się nad tym jak one wyewoluują w przyszłości. Bracia Wachowscy dali nam pewną wizję w Matrixie, Spielberg w A.I. Sztuczna Inteligencja. A jak będzie faktycznie? Jedno jest pewne, na pewno roboty zagoszczą w naszym życiu, już tu pisałem o robocie - odkurzaczu, który co prawda nie sprawdził się, ale wciąz jest przecież udoskonalany.

 

 

Mało kto wie, że w tym roku obok Igrzysk Olimpisjkich oraz Igrzysk Paraolimpijskich odbyły się również Igrzyska robotów. 24 sierpnia w Bristolu zmierzyły się mechaniczne konstrukty w takich dyscyplinach jak: futbol, maraton, sprint i podnoszenie ciężarów. Jest przy tym zabawa, bo maszyny mają do pokonania 3 metry w sprincie (bieg tam i z powrotem), 42 metry w maratonie, a w podnoszeniu ciężarów podnościć płyty DVD zawieszone na drążku. Ciekawe i szkoda, że nie jest to nagłośnione. 

roboty-igrzyska 640x427 

W każdym razie my w Polsce, a w zasadzie to jest to impreza międzynarodowa, mamy First Lego League - zawody robotów skonstruowanych z kocków LEGO i oczywiście odpowiednio zaprogramowanych. I uwaga - te zawody są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych, a może gimnazjalnych? Cały czas gubię się w tym podziale, chociaż mój szkodnik - ten starszy - powoli kończy podstawówkę (za 2 lata) więc może do tego czasu dowiem się co i jak? A wracając do FLL, możemy się pochwalić mocnymi drużynami, które awansowały do rozgrywek na poziomie europejskim. 

Z robotyki słynie oczywiście Japonia, ale i my chyba nie mamy się czego wstydzić. Tyle, że my bardziej skupiamy się chyba na robotach przemysłowych, a nie tych które ułatwiają nam codzienne życie. Szkoda. Ale kiedyś będę miał swojego robota. Tak jak domek salkę do ćwiczeń, ogród, taras, wypasiony komputer i takie. tam. 

 

 

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube