Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wirtualna rzeczywistość sięga nieba

  • Opublikowano: wtorek, 25, wrzesień 2018 05:02
Gogle SkyLights Allosky Cinematic VR

Podczas najbliższych lotów, na pasażerów linii Alaska Airlines czeka miła niespodzianka. Linia lotnicza będzie swoim klientom oferować gogle VR, które umilą im podniebną podróż. Zestaw SkyLights Allosky Cinematic VR dostępny będzie dla podróżujących na trasach Seattle-Boston i Boston-San Diego. W czasie lotu pasażerowie będą mogli oglądać filmy 3D a w razie gdy ich żołądki będą miały problem ze zniesieniem tego, będą mogli przełączyć się na tryb 2D.

NATEC: Bolita - łatwo dostępne porty w obudowie

  • Opublikowano: czwartek, 20, wrzesień 2018 19:12
Natec Bolita

Dobrze jest mieć wszystko co potrzebne pod ręką. Tak jest w przypadku obudowy Natec Bolita, którą wyposażono w łatwo dostępne porty USB i gniazdo audio. Mimo niewygórowanej ceny obudowa cechuje się dużą liczbą miejsc na wentylatory, co jest raczej charakterystyczne dla obudów z nieco wyższej półki.

Robo skórka

  • Opublikowano: czwartek, 20, wrzesień 2018 05:16
Robo skórka

Kiedy myślimy o robocie, nasz umysł wizualizuje pewien obraz przedstawiający mechaniczną konstrukcję. Bardziej lub mniej zaawansowaną, ale z reguły jest to zawsze jakaś maszyna zbudowana specjalnie do realizowania określonego celu. A co by było, gdybyśmy mogli stworzyć elastycznego robota, który miałby niezliczone zastosowania i mógł mieć dowolny kształt? Z takim zadaniem zmierzyli się naukowcy z Uniwersytetu Yale. Efektem ich prac jest programowalna robo skórka, która może zmienić dowolny obiekt w robota.

Aflac – robot terapeutyczny

  • Opublikowano: wtorek, 18, wrzesień 2018 05:22
Aflac – robot terapeutyczny

Pobyt w szpitalu to ciężkie doświadczenie dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci. Często bez rodziców, poddawane różnym badaniom, muszą patrzeć na rzeczy, których dzieci oglądać nie powinny. Szpitale na różne sposoby starają się uprzyjemnić im pobyt, ale.. to nie zawsze się udaje. M.in. dlatego powstają różne zabawki, które mają umilić dzieciakom te trudne chwile. Jedną z nich jest Aflac – robot terapeutyczny.
Świat zobaczył te roboty po raz pierwszy w ubiegłym roku podczas targów CES. Teraz są one dystrybuowane po różnych amerykańskich szpitalach, głównie na dziecięcych oddziałach onkologicznych.

Tesla kończy ofertę darmowego ładowania swoich samochodów

  • Opublikowano: poniedziałek, 17, wrzesień 2018 05:34
Tesla kończy ofertę darmowego ładowania swoich samochodów

Aby zwiększyć popyt na samochody elektryczne, kilka lat temu Tesla zaoferowała posiadaczom jej pojazdów darmowe, nielimitowane doładowania. Początkowo Supercharger – tak nazywała się ta promocja – miał zakończyć się na początku 2017 roku, ale przedłużono ją. W końcu jednak Elon Musk zapowiedział, że program ten kończy się. Po 16 września właściciele Modelu S, modelu X i Modelu 3 otrzymają tyko 100 dolarów na doładowania. Wystarczy to tylko na kilka „tankowań”.

Sharp gotowy na transmisję satelitarną 8K

  • Opublikowano: czwartek, 13, wrzesień 2018 05:21
Sharp gotowy na transmisję satelitarną 8K

Technologia 4K na dobre jeszcze nie rozgościła się na rynku, a producenci urządzeń TV już poganiają nas do przygotowania się na transmisję obrazów 8K. Przykładem jest Sharp, który zaprezentował odbiornik satelitarny pozwalający na odbiór sygnału satelitarnego o takiej rozdzielczości.

HP gotowe na podbój rynku drukowania 3D w metalu

  • Opublikowano: wtorek, 11, wrzesień 2018 05:29
Drukarki HP Metal Jet

Zaledwie kilka lat po uruchomieniu drukarki Multi Jet Fusion 3D, firma HP jest gotowa wkroczyć w świat druku 3D metalu dzięki nowej platformie Metal Jet. O ile rynek konsumenckich drukarek 3D notuje obecnie lekkie ochłodzenie, o tyle w przemyśle rejestruje się coraz większe zapotrzebowanie na tego typu urządzenia.

Pentagon przeznaczy 2 miliardy dolarów na badania nad SI

  • Opublikowano: poniedziałek, 10, wrzesień 2018 05:50
Sztuczna inteligencja

W ciągu najbliższych pięciu lat Departament Obrony USA przeznaczy 2 miliardy dolarów na badania nad sztuczną inteligencją. Taką informację przekazał Steven Walker, dyrektor DARPA. Podczas swojego wystąpienia na sympozjum w Waszyngtonie powiedział, że agencja chce sprawdzić, jak maszyny mogą uzyskać zdolności komunikacyjne oraz zdolności wnioskowania podobne do człowieka. Organizacja finansowana z budżetu Pentagonu sfinansuje dziesiątki projektów badawczych rozwijających SI.

Nintendo Switch nie zapisze zmian w niektórych grach

  • Opublikowano: poniedziałek, 10, wrzesień 2018 05:20
Nintendo Switch

Jest wiele powodów, dla których tworzenie kopii zapasowych w chmurze jest jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji Nintendo Switch Online. Dzięki temu w przypadku uszkodzenia gry czy utraty konsoli można odzyskać stan gry. Niestety, okazuje się, że usługa zapisywania w chmurze nie będzie dostępna dla wszystkich gier.