ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Raz szyba, raz lustro ...

Jednym ze sposobów zmniejszenia kosztów związanych z klimatyzacją jest zatrzymanie promieni słonecznych przenikających do wnętrza pomieszczeń. W Polsce zależy nam raczej na tym, by słońce dogrzewało nasze mieszkania, jednak w miejscach gdzie panuje klimat gorący, utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu pociąga za sobą spory wydatek. Tak to już jest, że tam płaci się a to, żeby było chłodno, a u nas płaci się za to by było cieplej. W obu miejscach są to całkiem spore koszty, nic więc dziwnego, że poszukuje się sposobów, na ich zmniejszenie.

Naukowcy z National Institute of Advanced Industrial Science and Technology znaleźli sposób na zastąpienie szklanych szyb przepuszczających promienie słoneczne specjalnymi arkuszami, które odbijają światło słoneczne. Wykorzystują do tego arkusze akrylowe, rozdzielone szczeliną o grubości 0.1mm wypełnioną wodorem. Zmieniając polaryzację można zamienić arkusz z przezroczystego na lustrzany . Przełączanie odbywa się zaledwie w kilka sekund.

Ciekawie byłoby mieć w oknach takie arkusze, które raz są przezroczyste, a raz działają jak lustro. Tylko co powiedzą na to ekolodzy, skoro zaczniemy odbijać promienie słoneczne powrotem. Czy nie zwiększymy w ten sposób efektu cieplarnianego?

 

Komentarze zostały wyłączone

Podobne artykuły