Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Audi może produkować olej napędowy z wody i dwutlenku węgla

Niewielu dzisiejszych kierowców myśli o tym, w jaki sposób będą się poruszały samochody za 30-40 czy 50 lat. Jednak niektóre rządy i zatrudniani przez nich naukowcy już od dawna analizują ile bogactw naturalnych mamy i na jak długo nam one wystarczą. Stąd też silne parcie na tzw. energię odnawialną. Są też prowadzone badania, które mają zapewnić możliwość produkcji paliw (a tym samym energii) w momencie gdy zużyjemy wszystkie nasze zasoby gazu ziemnego, ropy, węgla itp. Wygląda na to, że naukowcy zatrudnieni przez Audi dokonali przełomu i wyprodukowali olej napędowy z wody i dwutlenku węgla.

Już teraz niemiecki producent samochodów może produkować e-diesel, ekologiczne paliwo, której jak już wspomniałem otrzymać można z wody i dwutlenku węgla. Co więcej, Audi A8 należące do Johanna Wańka - Ministra Edukacji i Badań Naukowych, już jest zasilane takim właśnie paliwem. Firma zbudowała w Dreźnie zakład, w którym będzie pilotażowo produkować to paliwo. Zakładana wydajność produkcji to 160 litrów dziennie. Patrząc pod kątem globalnego zapotrzebowania, jest to kropla w morzu, ale pod kątem wdrożenia pilotażowego w zupełności wystarczy.
Proces produkcyjny ma trzy etapy: pierwszy obejmuje zgromadzenie energii odnawialnej z takich źródeł jak wiatr, słońce czy woda, drugi polega na wydzieleniu przy jej pomocy tlenu i wodoru z wody w procesie odwracalnej elektrolizy. Następnie wodór jest mieszany z tlenkiem węgla, który powstał z dwutlenku węgla zebranego z powietrza. W wysokiej temperaturze i przy normalnym ciśnieniu w wyniku wytwarzania związków węglowodorowych o długim łańcuchu powstaje ropa naftowa.
Jak widać z opisu proces jest ekologiczny - usuwa z powietrza dwutlenek węgla dzięki czemu mamy czystsze powietrze, a jednocześnie produkuje paliwo, które może rozwiązać w przyszłości problem braku energii. Zwłaszcza, że syntetyczne paliwo ma większą sprawność energetyczną.
Audi i Sunfire (firma, która dostarcza wyposażenie fabryki i techologię) uważają, że tak otrzymywane paliwo może z powodzeniem kosztować 1-1.5 euro za litr. Czyli obniżka cen raczej nas nie czeka.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube