ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Mikroskopy VR pomagają badać choroby

  • Opublikowano: poniedziałek, 17, czerwiec 2019 04:21
Mikroskopy VR pomagają badać choroby

Wirtualna rzeczywistość znalazła kolejne zastosowanie, tym razem w laboratoriach, w których naukowcy badają małe mikroby. Kiedyż używali do tego mikroskopów 2D, dziś do swojej dyspozycji mają urządzenia 3D. Problem w tym, że rozszyfrowanie przestrzennych danych nie jest łatwe. Korzystając z wirtualnej rzeczywistości mogą wchodzić „do wnętrza” komórek i obserwować zachodzące tam procesy.

Big Macki od Ubera

  • Opublikowano: poniedziałek, 17, czerwiec 2019 03:21
Big Macki od Ubera

Jeszcze w tym roku, a dokładniej tego lata Uber Elevate chce uruchomić usługę polegającą na dostarczaniu żywności przy pomocy dronów. Na początek usługa ma być uruchomiona w San Diego, ponieważ Uber blisko współpracuje z McDonalds, można się spodziewać dobrych cen przy dostawach Big Maców i frytek.

Recenzja projektora Acer H7850

  • Opublikowano: niedziela, 16, czerwiec 2019 05:06
Projektor Acer H7850

Rozdzielczość 4K zawojowała rynek, to już fakt. Coraz więcej monitorów komputerowych i telewizorów oferuje możliwość oglądania tak szczegółowego obrazu. Wciąż jednak matryce wyświetlające obraz 4K nie należą do tanich. Najlepszy stosunek ceny do wielkości ekranu dla tej rozdzielczości oferują monitory o wielkości 55-65 cali. Znacznie lepiej wygląda to w przypadku projektorów, które mogą wyświetlić obraz 4K w znacznie większym kadrze. Przykładem jest Acer H7850, który dziś Wam przybliżę.

„Bezprecedensowe” interakcje magnetyczne 3D mogą zmienić obliczenia

  • Opublikowano: czwartek, 13, czerwiec 2019 04:12
Interakcje magnetyczne 3D mogą zmienić obliczenia

Spintronika lub elektronika spinowa to coś, o czym niewielu słyszało. Jest to dziedzina, która wykorzystuje spin elektronu i jego ruch magnetyczny do kodowania instrukcji i innych danych. Czasami jest postrzegana jako alternatywa dla elektroniki, która wykorzystuje procesy ładowania elektronów do kodowania danych. Teraz naukowcy znaleźli sposób na zwiększenie możliwości przechowywania i przetwarzania danych w rozwiązaniach wykorzystujących tę technologię.

Uber przetestuje swoje latające taksówki w Melbourne

  • Opublikowano: czwartek, 13, czerwiec 2019 03:41
Uber przetestuje swoje latające taksówki w Melbourne

Pomimo tego, że Uber jest kontrowersyjną firmą, co widać m.in. pro tym, że kilka krajów zabroniło jej działalności na swoim terenie, ciągle się rozwija i ciągle wymyśla nowe rzeczy. I są miejsca, w których Uber święci triumfy. Zwłaszcza najnowszym pomysłem związanym z latającymi taksówkami. Już trzy miasta zdecydowały się na wpuszczenie na swoje niebo pojazdów Ubera.

Recenzja dysku SanDisk Ultra Fit USB 3.1 Flash Drive

  • Opublikowano: środa, 12, czerwiec 2019 03:14
SanDisk Ultra Fit USB 3.1 Flash Drive

Rozwój technologii powoduje, że elektronika, z którą mamy na co dzień do czynienia, dosłownie na oczach maleje zamieniając się w mikroskopijne moduły, łatwe do przenoszenia, ale i łatwe do zgubienia. Przykładem są dyski przenośne, które z urządzeń o rozmiarach 3.5 cala poprzez napędy 2.5 calowe i pendrivy przeszły do akcesoriów wielkości mikronadajnika USB. Przykładem jest SanDisk Ultra Fit USB 3.1 Flash Drive, który opisuję tutaj.

SI DeepMind walczy w „Quake III”

  • Opublikowano: wtorek, 11, czerwiec 2019 05:10
SI DeepMind walczy w „Quake III”

DeepMind to jedna z najpotężniejszych sztucznych inteligencji, która udowadniała swoją wartość pokonując przeciwników w szachach i Go. Teraz, należąca do Google SI zaczęła próbować swoich sił w innej kategorii gier, takich w których trzeba działać zespołowo. DeepMind zaczęła gać w Quake III.

Pierwszy monitor do gier z G-Sync firmy NVIDIA od Samsunga

  • Opublikowano: wtorek, 11, czerwiec 2019 04:34
Pierwszy monitor do gier z G-Sync firmy NVIDIA od Samsunga

Od kilku już lat Samsung zdobywa doświadczenie na rynku gamingowym oferując graczom monitory zapewniające odpowiednią jakość obrazu. Często jednak, by pozbyć się artefaktów widocznych na ekranie trzeba było użyć AMD FreeSync (o ile był dostępny), problem jednak pozostawał nierozwiązany jeśli komputer był wyposażony w grafikę NVIDIA. Teraz problem ten został rozwiązany.

Google Stadia wystartuje w listopadzie

  • Opublikowano: poniedziałek, 10, czerwiec 2019 04:14
Kontrolery z limitowanej edycji Night Blue

Google ujawniło ceny i dostępność Stadia – długo oczekiwanej usługi strumieniowania gier. Zostanie ona uruchomiona w listopadzie, a jeszcze w tym miesiącu można będzie zakupić Founder’s Edition za 129,99 dolarów. Dostępny w przedsprzedaży pakiet można będzie kupić w komplecie z krążkiem Chromecast Ultra, kontrolerem z limitowanej edycji Night Blue oraz dwoma trzymiesięcznymi subskrypcjami Stadia Pro.

Nowości Microsoftu na E3

  • Opublikowano: poniedziałek, 10, czerwiec 2019 03:23
Konsola Xbox

Wiele osób podejrzewa, że podczas bliższych targów E3 Microsoft ujawni swoje plany względem nowej generacji konsoli Xbox. I nie jest to bezpodstawne. Niektórzy dociekliwi internauci odkryli, że film przygotowywany przez koncern zawiera ukryte odniesienia do Scarlet – nazwy kodowej dla Xbox 2020. Co więcej, firma potwierdziła doniesienia jednego z nich nagradzając go miesięcznym dostępem do Xbox Game Pass.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube