Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test monitora Philips 234E5QHAB

  • Opublikowano: piątek, 28, luty 2014 17:05
  • 28 Lut

Spis treści

Kolejny tydzień i kolejny monitor na moim biurku poddawany jest męczącym testom, które mają pokazać jego wady i zalety. Tym razem jest to Philips 234E5QHAB – model pozycjonowany przez producenta, jako monitor domowy. Przed takim ekranem nie ma wygórowanych wymagań, ale czy ma on coś co wyróżnia go na tle konkurencji? Czy jest coś, co spowoduje, że powinniśmy wybrać właśnie ten model? Postaram się odpowiedzieć poniżej.

monitor philips 234e5qhab 1 20140228 1574928040

Oznaczenie modelu 234E5QHAB informuje nas o przekątnej ekranu – to dwie pierwsze cyfry umieszczone w tzw. part numberze. Domyślacie się więc, że stojący na moim biurku monitor ma przekątną o długości 23 cali. Może się pochwalić bardzo minimalistyczną obudową, należy do popularnej ostatnio serii wyświetlaczy, w których nie ma ramki obejmującej matrycę. Tutaj matryca została umieszczona w głębi, dzięki czemu praktycznie cała jej powierzchnia jest wykorzystana do wyświetlania generowanego obrazu (nie licząc półcentymetrowej ramki, która wynika z obręczy podtrzymującej matrycę od środka). Jedynie w dolnej części znajduje się ok. 2 cm listwa, na której przymocowano logo producenta, oznaczenie modelu oraz ikony informujące o funkcjach przycisków umieszczonych od spodu na krawędzi. Tych ostatnich jest pięć, z czego jeden to włącznik zasilania. Pozostałe w zależności od sytuacji wywołują menu i pozwalają po nim nawigować lub prowadzą do konkretnych funkcji, jak np. źródło sygnału.
Z tyłu przygotowano otwory, które pozwolą korzystając z uchwytu typu VESA zamontować monitor na ścianie. Poniżej tych otworów znajduje się gniazdo z interfejsami. Do naszej dyspozycji oddano porty HDMI, MHL- HDMI, D-sub, wejściowe audio oraz wyjściowe audio. Obok nich znajduje się gniazdo zasilania. Co ciekawe jest też tutaj gniazdo Kingston, które służy do zabezpieczenia przy pomocy specjalnej linki przed kradzieżą. Po co coś takiego w monitorze przeznaczonym do użytku domowego? Niemniej nie przeszkadza, więc nie narzekajmy.
Niestety, w przypadku tego monitora nie ma możliwości zmiany jego wysokości. Dolna krawędź znajduje się 9 cm nad biurkiem. Nie można też obrócić go. Jedynym możliwym ruchem jaki możemy wykonać jest jego pochylenie do przodu lub do tyłu.

monitor philips 234e5qhab 3 20140228 1372051168Do konstrukcji 234E5QHAB wykorzystano dwa rodzaje czarnego tworzywa, matowe i błyszczące. Ich połączenie wkomponowano w krzywizny obudowy, dzięki czemu minimalistyczna obudowa prezentuje się elegancko. Wszystko jest ze sobą dobrze spasowane, nie ma odstających elementów (miałem już takie przypadki w niektórych modelach), za ten element można więc producenta pochwalić. Wytknę natomiast inną rzecz – Philips (jak większość producentów ekranów LCD) nakleja na ekran etykietę, która wychwala jego zalety. Niestety, w tym przypadku użyty klej okazał się na tyle trwały, że po usunięciu etykiety zostały jego resztki, z czego chętnie skorzystał kurz, który przylgnął do niego, psując estetykę monitora. Oczywiście można to usunąć, ale … u konkurencji czegoś takiego nie zauważyłem.
Cienka ramka przydaje się tam, gdzie chcemy zestawić kilka monitorów, obok siebie. Możemy z kilku takich ekranów zbudować sobie jeden wielki i cieszyć się całkiem nowym wymiarem filmów nagranych smartfonem czy grami. Symulatory wszelkiej maści, jak chociażby popularne ostatnio World of Tanks wyglądają całkiem inaczej, gdy zestawimy takie trzy ekrany. Oczywiście trzeba wtedy liczyć się z odpowiednim kosztem, ale za to jakie wrażenia!

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube