Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek AKG K452

  • Opublikowano: środa, 02, kwiecień 2014 13:34
  • 02 Kwi

Spis treści

Po przygodzie ze słuchawkami AKG K545 do testów kolejnego modelu przystąpiłem z dużym entuzjazmem. Testowane wcześniej słuchawki pokazały mi, że AKG wie jak stworzyć dobry dźwięk. Czy po testach modelu K452 wciąż będę miał dobra opinię o tym producencie?

suchawki akg k452 1 20140402 1151052194

Opakowanie nie odbiega swoi wyglądem od tego, w które zapakowano K452. Ciemne barwy bardzo dobrze podkreślają biel widoczną przez przezroczystą powierzchnię pudełka. Pierwsze, co rzuca się w ocz (poza bielą), to niezwykle małe nauszniki. Przyznaję się bez bicia – mniejszych jeszcze nie widziałem. To oznacz też, że są to słuchawki dedykowane specyficznym użytkownikom, niekoniecznie audiofilom siedzącym w głębokim, wygodnym fotelu i ze słuchawkami na uszach oddającym się rozkoszy pływania po falach muzyki.
Po rozpakowaniu okazało się, że oprócz małego rozmiaru, mamy jeszcze coś małego – ciężar. Słuchawki są przyjemnie lekkie, co dla wielu miłośników dobrego brzmienia może być miłą niespodzianką. Słuchawki wykonane są z tworzywa, którego lekkość podkreśla biel. Pałąk od zewnętrznej strony ma wyprowadzoną stalową taśmę, która dodaje uroku słuchawkom. Od wewnętrznej strony wyścielony jest gąbką ukrytą pod dobrej jakości skórą. Obie strony pałąka oznaczone są literą identyfikująca odpowiedni kanał. Nauszniki podobnie jak w przypadku K545 zamocowane są na specyficznych widełkach. Wykorzystano tutaj system 3D-Axis, który pozwala zarówno obrócić nauszniki o 90 stopni, jak i złożyć je do środka pałąka. Dzięki temu słuchawki zajmują mniej miejsca, co przydaje się podczas transportu.

suchawki akg k452 4 20140402 1282618229Kopułki nauszników wykończono umieszczając na ich środku logo AKG. Otoczone jest ono srebrnym pierścieniem, wewnątrz którego znajduje się stalowa siatka. Wygląda to efektownie i nowocześnie. Lewy nausznik wyposażono w gniazdo na przewód słuchawkowy. Jest ono głębokie, i co najważniejsze ma mechanizm zabezpieczający przed przypadkowym wypięciem się przewodu. Wtyk ma specjalne wypustki, które po umieszczeniu go w gnieździe i przekręceniu blokują przewód. Mechanizm ten nie tylko chroni przewód przed wypięciem, ale zapewnia również właściwy styk wtyczki z gniazdem. Całość jest dobrze spasowana, dzięki czemu dźwięk pozbawiony jest zniekształceń, trzasków itp. charakterystycznych efektów przy luźnych złączach.
W nausznikach umieszczono 40 mm przetworniki, które oferują dźwięk wysokiej jakości. Miękki docisk do uszu zapewnia gąbka o średniej twardości, ukryta pod prawdziwą (ale wybieloną) skórą. Jest ona przyjemna w dotyku i nawet kilka godzin noszenia K452 na głowie nie powoduje pocenia czy zmęczenia. O ile ktoś oczywiście lubi tak małe nauszniki. Tłumienie jest dobre, chociaż nie tak dobre, jak w przypadku przytaczanych już K545. Małe nauszniki powodują, że dźwięk ucieka bokami. Niemniej małe przetworniki potrafią lepiej ukierunkować dźwięk, dzięki czemu trafia on bezpośrednio do naszych kanałów słuchowych, chociaż nie są to słuchawki dokanałowe.

suchawki akg k452 8 20140402 1642774198Obudowa pałąka jest skręcana, ale jednocześnie dobrze spasowana, nic nie trzeszczy, nie ma luzów. I oczywiście ma możliwość zwiększenia swojego rozmiaru poprzez rozsunięcie ramion. Jakość wykonania tych słuchawek jest naprawdę bez zarzutów. Podobnie jak w przypadku K545, również tutaj mamy dwa przewody. Różnią się tym, że jeden z nich wyposażono w kontroler, przy pomocy którego możemy sterować pracą słuchawek. W komplecie dostajemy również pokrowiec, wykonany jako sztywne pudełko. W środku znajduje się wytłoczka, w której przygotowano miejsce na słuchawki. Z kolei wieczko od wewnętrznej strony ma kieszonki, w których możemy przechowywać przewody i przejściówkę z małego jacka na dużego.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube