Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test czytnika ebooków PocketBook Basic Touch

  • Opublikowano: niedziela, 06, kwiecień 2014 11:47
  • 06 Kwi

Spis treści

Czytać, czytać, czytać … to coś, do czego zachęcam wszystkich, bo nic tak nie rozwija języka jak właśnie czytanie książek. A że nie należą one do tanich proponuję zainwestowanie w czytniki ebooków, które na dłuższą metę są tańsze i wygodniejsze (nikt mi nie powie, że noszenie 600 stronicowej książki jest wygodne). Na łamach BlogoTech-a przybliżam różne czytniki, przedstawiając ich mocne i słabe strony. Dziś opowiem o trzecim przedstawicielu firmy PocketBook, który trafił do moich rąk – modelu Basic Touch.

czytnik pocketbook 624 basic touch 1 20140405 1013533446

PocketBook Basic nie różni się wiele od modelu Touch Lux. Przynajmniej wizualnie. Opakowanie, w którym dostarczany jest czytnik jest tej samej wielkości, nie różni się też zbytnio graficznie. Tło jest bardziej stonowane, nie ma agresywnych białych elementów, ale podobnie jak tam i tutaj mamy zieleń, w którą wkomponowano zdjęcie czytnika. Od razu też widać, że jest on podobny do wersji Lux. A może na odwrót? Może to wersja Lux jest podobna do Basic?
Zawartość pudełka z PocketBook Basic nie odbiega od tego, co widziałem w wersji Lux. W środku mamy czytnik i przewód USB, przy pomocy którego podłączamy urządzenie do komputera. Dzięki temu możemy albo przesyłać na czytniki pliki, albo go ładować. W danej chwili do wyboru jest jedna opcja, albo ładowanie albo wymiana plików. Przewód USB / microUSB ma długość ok. 50 cm.
Czytnik jest niewielkich rozmiarów. Ma około 17x11 cm, a jego grubość nie przekracza 1 cm. Jest trochę (ale naprawdę tylko trochę) cieńszy od modelu Lux. W ramce o szerokości ok. 1 cm na górze i z boków, umieszczono 6 calowy wyświetlacz typu E-Ink Pearl. Jest to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) z dostępnych aktualnie na rynku wyświetlaczy typu E-Ink. W dolnej części znajdują się cztery przyciski, z trochę enigmatycznym oznaczeniem. O ile dwa środkowe mają strzałki w górę i w dół – co pozwala łatwo zorientować się w ich funkcjach – o tyle dwa skrajne oznaczono kropką i kwadratem. Metodą prób i błędów (do instrukcji nie zaglądałem) doszedłem do tego, że kropka oznacza powrót do strony startowej, a kwadrat uruchamia menu podręczne. Na dolnej krawędzi umieszczono port microUSB, gniazdo kart microSD i włącznik. Ten ostatni wyposażono w diodę świetlną, która informuje o statusie pracy czytnika.

czytnik pocketbook 624 basic touch 3 20140405 1800736304Obudowę wykonano z lekko połyskliwego tworzywa, przyjemnego w dotyku. Ponieważ czytnik ma mały rozmiar, bardzo dobrze leży w dłoni. Co prawda obsługa przy pomocy jednej dłoni może być kłopotliwa – przynajmniej na etapie przeglądania menu, listy książek itp. nawigowania. Niemniej, podczas czytania wystarczy jedna ręka. Na pewno niewielki rozmiar czytnika zwiększa komfort jego używania.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube