Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test adaptera radiowego TP-LINK TL-WN725N Nano USB

  • Opublikowano: środa, 16, kwiecień 2014 05:04
  • 16 Kwi

Rozwój sieci radiowych spowodował wysp różnego rodzaju akcesoriów, które pozwalają na podłączenie się do WiFi. Ponieważ notebooki z racji swej mobilnej natury są wyposażone w kartę radiową, takie akcesoria są raczej dedykowane komputerom stacjonarnym. Ponieważ standard WiFi rozwija się i prędkość transmisji jest porównywalna lun w warunkach laboratoryjnych szyba niż w przypadku sieci LAN, wiele osób decyduje się na rezygnację z połączenia kablowego i wyposażenie komputerów w takie akcesoria. Ja dziś przybliżę Wam taki radiowy adapter TP-LINK TL-WN725N.

adapter radiowy nano usb tp-link tl-wn725n 1 20140415 1796889148

Miniaturyzacja ma ten plus, że produkowane są małe urządzenia, które z jednej strony nie zajmują dużo miejsca, a z drugiej, nie pobierają dużo prądu. Już od dawna stosowane są nano odbiorniki na USB, które wykorzystywane są np. do podłączenia myszki do komputera. Jak widać, TP-LINK postanowił wykorzystać taki nanonodbiornik, jako kartę bezprzewodową pozwalającą na podłączenie komputera stacjonarnego do sieci WiFi.
Adapter został zapakowany w białe pudełko, charakterystyczne dla tego producenta. W środku umieszczono nanoodbiornik, oraz płytkę ze sterownikami, które pozwolą na wykorzystanie adaptera do komunikacji bezprzewodowej. Nadajnik nie różni się niczym od tych, które są wykorzystywane przy bezprzewodowych myszkach czy klawiaturach. Mała kostka wpinana na port USB, wystająca na ok. 2 mm poza obudowę komputera. Cała elektronika, włącznie z antena ukryta jest w tej małej obudowie. Radiowcy wiedzą, że siła sygnału jest uzależniona m.in. od wielkości anteny, tak więc mały nadajnik, z ukrytą w środku anteną, nie zapewni nam sygnału na dużym obszarze. Wystarczy jednak do tego, żeby skorzystać z sieci radiowej w warunkach domowych.

adapter radiowy nano usb tp-link tl-wn725n 2 20140415 1698750916Plusem tego nadajnika, w porównaniu do innych modeli jest jego mały rozmiar. Spotkałem się już z konkurencyjnym urządzeniem, które wielkości pendriva wystawało na kilka centymetrów poza obrys komputera i w efekcie zostało uszkodzone. Temu modułowi takie zdarzenie nie grozi, co zaliczam mu na plus.
Nie napiszę, że dobrze się prezentuje, ładnie wygląda, że projektant się postarał … Nie napiszę dlatego, że moduł ten wizualnie nie różni się od innych stosowanych przez Logitech, Microsoft i innych producentów akcesoriów komputerowych. Nie napisze również dlatego, że prawie go nie widać, po umieszczeniu w porcie USB. W końcu nie na darmo nazywa się Nano USB. Jest jednak coś, co odróżnia go od modułów stosowanych w myszkach i klawiaturach. Jest to mała niebieska dioda, która sygnalizuje obecność sieci WiFi.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube