IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test kamery Creative Senz3D

  • Opublikowano: środa, 07, maj 2014 07:25
  • 07 Maj

Powoli komputery, jakie znaliśmy odchodzą do lamusa. Zostają wypierane przez nowe technologie, w których oprócz wydajności liczy się również wygoda użytkowania. A wszystko wskazuje na to, że dziś taką wygodę zapewnić ma sterowanie gestami. W tym kierunku idą producencki telewizorów, komputerów i oczywiście akcesoriów, które do nich możemy podłączyć. Niedawno spotkałem się z informacją na temat klawiatury, która rozpoznaje gesty, a dziś mogę Wam przedstawić kamerę – Creative Senz3D – która oprócz tego, że może przesyłać nasz obraz w trójwymiarze, to jeszcze może być sterowana przy pomocy gestów.

kamera creative senz3d 1 20140506 1755346622 kamera creative senz3d 2 20140506 1299100110

Creative to znany i przez wiele osób ceniony, producent akcesoriów komputerowych. Jego produkty zawsze wykonane są z dużą dbałością o szczegóły i jakość. Możemy, więc spodziewać się, że Senz3D również będzie oferować wysoki poziom. Kamerę zapakowano w sztywne pudełko, umieszczone w obwolucie, na której przedstawiono kamerę – jej wygląd i główne cechy. Tego akurat można się spodziewać, bo robi to praktycznie każdy producent. Tutaj jednak mamy coś jeszcze – grafiki prezentujące sposób wykorzystania kamery. W pudełku oprócz urządzenia i papierowych dokumentów (instrukcja obsługi, zasady gwarancji itp.) znajduje się również pendrive, na którym umieszczono dokumentację w wersji elektronicznej, oprogramowanie sterujące kamerą oraz filmik instruktażowy, który pokazuje jak zamontować i podłączyć kamerę oraz zainstalować oprogramowanie. Podczas instalacji okazało się, że film nie do końca pokazuje instalację właściwej aplikacji (na filmie mamy do wyboru język polski, w rzeczywistości nie jest on dostępny), ale nie przeszkadza to w instalacji oprogramowania. Kreator oprogramowania poprowadzi nas przez instalację całego pakietu aplikacji, w sumie jest ich 11, które mają umożliwić i uprzyjemnić nam korzystanie z Senz3D. Podczas instalacji wykrywa on czy jest uruchomiony Skype – kamera jest z nim kompatybilna. Tak naprawdę, część tych programów to nic innego jak proste gry, które mają nam z jednej strony pokazać możliwości kamery, z drugiej przyzwyczaić do określonych gestów, przy pomocy których możemy nią sterować.

kamera creative senz3d 4 20140506 1021348483Korpus w kształcie prostokąta wykonano z czarnego, matowego tworzywa. Jedynie front urządzenia wykonano z błyszczącego materiału, w którym na pierwszy plan rzucają się dwa obiektywy. Jeden z nich jest wypukły, drugi natomiast umieszczono głębiej w obudowie. Obok niego zamontowano mikrofon, a na bocznych krawędziach widać wyloty głośników. Kamery nie można obracać, można za to zmieniać jej nachylenie. Montaż jest możliwy na dwa sposoby: na statywie – do tego służy specjalnie przygotowany, nagwintowany otwór albo przy pomocy specjalnego, zamontowanego na stałe uchwytu, który umożliwia zarówno postawienie kamery na biurku, jak i zamontowanie na klapie notebooka. Zaskoczył mnie przewód USB, który łączy kamerę z komputerem. Jest gruby i sztywny – na pewno niejedno wytrzyma.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube